• WANILIA MIELONA WANILIA W PROSZKU 10g SWOJSKA PIWNICZKA

Symbol: 5902751325713
12.56
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 10.99
ORLEN Paczka 10.99
Paczkomaty InPost 13.99
Kurier Inpost 16.99
Kurier DPD 18.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.02 kg

Zamówienie telefoniczne: 606690421

Zostaw telefon

Wanilia a dokładnie laska wanilii jest to strąko podbna torebka nasienna rośliny z rodziny storczykowatych, rosnącej w regionach tropikalnych. Początkowo największym producentem lasek wanilii był Meksyk, ponieważ roślina rośnie tam naturalnie, a najważniejszym elementem produkcji czy też owocowania storczyka płaskolistnego jest zapylanie kwiatów, storczyki naturalnie zapylane są przez meksykańską odmianę pszczoły bezżądłowej lub kolibry. Dopiero kiedy wynaleziono metodę ręcznego zapylania. Uprawa wanilii rozprzestrzeniała się na skalę światową. Obecnym potentatem w produkcji wanilii jest Madagaskar.

Jak powstaje wanilia?
Storczyk płaskolistny to roślina będąca poniekąd pasożytem innych roślin, rośnie oplatając martwe pnie drzew, niegdyś pnącza sięgały szczytów drzew ale ich zapylanie i pozyskiwanie było bardzo uciążliwe i trudne. Obecnie wanilię uprawia się na polach a pozwala się jej piąć na specjalne podpory, Uprawia się ją podobnie jak winorośl. Po zakwitnięciu kwiaty są zapylane, następnie roślina wypuszcza strąki nasienne, które przed osiągnięciem pełnej dojrzałości zostają zebrane, poddane fermentacji, a następnie są suszone, selekcjonowane i dystrybuowane w formie laski wanilii.

Jak stosować wanilię mieloną?

Wanilia mielona - wygodna do użycia, laska wanilii w postaci zmielonej, można stosować bezpośrednio do potraw, może być dodatkiem do zrobienie domowego naturalnego cukru waniliowego. 

KRAJ POCHODZENIA: MADAGASKAR/INDONEZJA
MASA NETTO: Masa netto: 10g
SKŁDNIKI: Składniki: mielona laska wanilii
Wysyłaj do Empik Marketplace 1
Klasa logistyczna EmpikPlace brak klasy logistycznej
NAJLEPIEJ SPOŻYĆ PRZED KOŃCEM: Najlepiej spożyć przed końcem: 10.2026
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie