-
Kategorie
- Bakalie
- Cukier, Melasa, Słodziki
- Dla dzieci i niemowląt
- Dodatki do żywności
- Dżemy, powidła, konfitury
- Herbaty
- Kakao
- Kasze, Ryże, Makarony
- Kawy
- Kisiele i budynie bezglutenowe
- Kosmetyki naturalne
- Kuchnia azjatycka
- Mąki
- Miody i produkty pszczele
- Mleko BIO, deserki
- Octy
- Oleje i Oliwy
- Oliwki
- Płatki, Musli
- Produkty bezglutenowe
- Produkty dla diabetyków
- Przekąski
- Przetwory warzywne i owocowe
- Przetwory rybne
- Przyprawy
- Rośliny strączkowe
- Soki, Syropy i Napoje roślinne
- Superfoods
- Suplementy
- Zdrowe słodycze
- Ziarna
- Zioła
- Zupy i dania gotowe
- Bestsellery
- Blog
- Kontakt
Wanilia laska min. 14cm waga około 2g (Vanilla Tahitian)
- ORLEN Paczka 10.99
- Paczkomaty InPost 13.99
- Kurier Inpost 16.99
- Kurier DPD 18.99
Laska Wanilii - pochodzi z rośliny z rodzaju jednoliściennych z rodziny storczykowatych, a dokładnie z owoców wanilii płaskolistnej. Rośliny te naturalnie występują w strefie tropikalnej. Największym producentem lasek wanilii niegdyś był Meksyk, ponieważ tam naturalnie występują kolibry oraz pszczoły bez żądłowe zdolne naturalnie zapylać kwiaty rośliny, które owocują torebkami strąkokształtnymi zamieniane w procesie fermentacji i suszenia zmieniają się w znaną nam laskę wanilii.
Obecnie, kiedy znana jest metoda ręcznego zapylania kwiatów storczyka płaskolistnego uprawy wanilii rozprzestrzeniły się na cały tropikalny świat. Wanilia produkowana jest obecnie w największych ilościach na Madagaskarze, Indonezji, Chinach, Papui Nowej Gwinei.
Jak powstaje laska wanilii?
Laska wanilii powstaje poprzez zebranie niedojrzałego jeszcze strąka nasiennego storczyka płaskolistnego, następnie strąki poddawane są fermentacji, przez co przybierają czarny i ciemnobrązowy kolor, następnie strąki są suszone, selekcjonowane, ze względu na wielkość i jakość i dystrybuowane do sprzedaży.
Wanilia w laskach jak używać?
Laska Wanilii używana jest przede wszystkim jako przyprawa, aromatyczna w cukiernictwie, perfumerii. Na rynku można dostać olejek z wanilii, mieloną wanilię, oraz najmniej przetworzoną formę Laskę wanilii. Najczęstszym wykorzystaniem i sposobem użycia lasek waniliowych jest używanie ich do aromatyzowania potraw. Laskę wanilii należy delikatnie rozciąć i nożem wyskrobać, miąższ i nasionka wanilii które znajdują się wewnątrz, po użyciu wcale nie trzeba wyrzucać skórki, która również zawiera w sobie mnóstwo aromatu. Skórkę można zmielić i pomieszać z cukrem, dzięki czemu otrzymamy cukier waniliowy z naturalnym aromatem. Jeśli nie mamy możliwości mielenia skórki waniliowej, taką wyskrobaną laskę wanilii w całości możemy zanurzyć w cukierniczce, lub zamkniętym pojemniczku z cukrem ( np. w słoiku) cukier również naciągnie aromatu waniliowego.
-
Polecamy
-
Produkty podobne