Kompot z suszu

Kompot z suszu to doskonałe źródło błonnika pokarmowego, wzmacnia organizm dzięki zawartości witamin i minerałów, poprawia trawienie, zapobiega przejedzeniu, pomaga na zaparcia (tu trzeba podziękować suszonym śliwkom), wzmacnia serce, pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego.

Kompot z suszu - przepis

Przepis na kompot z suszu jest bardzo łatwy do przygotowania. Tak naprawdę nie potrzeba wiele! Podajemy przepis na kompot z suszu wg Anny Starmach:
3 l wody
300 g suszonych śliwek
200 g suszonych jabłek
200g suszonych gruszek
skórka obrana z dwóch cytryn
kawałek kory cynamonowej
5 goździków
3 łyżki miodu
garść rodzynek

Zwróćcie uwagę, że w tym kompocie znajdziemy także miód. Teoretycznie suszone owoce zawierają dużo cukrów więc nie trzeba ich dosładzać. Miód jednak działa bardzo pozytywnie na nasz organizm. Zawiera związki bakteriobójcze, działa przeciwzapalnie, wspomaga naturalną odporność organizmu, zawiera także bardzo dużo mikroelementów. Warto rozważyć dodanie go do kompotu z suszu, ale pod jednym warunkiem! Miód nie może być dodany do wrzątku, nie może też być gotowany - w przeciwnym razie utraci wszystkie swoje właściwości odżywcze. Wykonanie kompotu z suszu jest bardzo proste: Wrzuć wszystkie składniki do garnka (poza miodem!) i gotuj przez 30 minut.

Zapraszamy rownież po smakowite gotowe mieszanki świąteczne:
Mieszanka wigilijna